Pěnčín získal doma další 3 body v utkání s Rapidem

Mistrovské utkání krajského přeboru
FC Pěnčín : SK VTJ RAPID Liberec
sobota 2. září 2023 14.15
Rozhodčí: Bohuš, Vrabec, Zlatník
Domácí: Jerasov, Heinrich (K), Patka (Ráček), Díl (Hrnčíř), Maryško, Vrabec, Daněk, Ryml, Helm (Bína M.), Pour (Šedý), Štemberk (Hartman)
Trenér: Emil Šafář
Hosté: Kulich, Šrámek, Kozel, Vimmer, Holas D. (Holas R.), Fiala, Železný (Bohata), Noel, Jakubec (Andrš), Pelnika (Jech), Gschwentner (K),
Trenér: Pavel Jakubec
Branky: Díl (35., 41.), Pour (45.), Bína M. (48.), Gschwentner (70.)
Tresty: ŽK Díl, Vrabec, Fiala

Vítáme vás na dnešním mistrovském utkání u nás na Pěnčíně, přijel k nám nováček SK VTJ RAPID Liberec, který v krajském přeboru ještě nevyhrál ani neremízoval. Přesto není nikdy dobré podceňovat soupeře. Utkání zahajujeme opravdu svižně, již v první minutě nahrává Karel Vrabec Vašku Helmovi, který špatně zpracoval, ale je z toho pro nás první roh, jež bohužel nevyužíváme. Hned ve 3. minutě posílá míč Pavel Patka směrem k Honzovi Dílovi, ten pak nahrává volnému Mirku Štemberkovi, jenž šanci nevyužil. Neustále aktivně bojujeme a vytváříme slibné akce, kterým chybí jen to jedno – zakončení. V 9. minutě fauloval Mirek Štemberk a hosté situace využívají k rychlému přechodu, kdy bezpečně chytil míč Díma Jerasov. Následuje taková trochu překopávaná, jako by nám chyběla trpělivost. V 18. minutě nahrává Kuba Daněk Honzovi Maryškovy, který dalekonosnou střelou trefuje břevno, odražený míč má pak na noze Pepa Pour, jenž přestřeluje. V 22. minutě Karel Vrabec posílá dlouhý míč Honzovi Dílovi, který ale posílá balón brankáři do náruče. Po dalším rohu v 24. minutě Karel Vrabec hlavičkuje bohužel vedle branky. Následuje náš další roh, kdy Karel Vrabec trefuje tyčku a Honza Díl odražený míč posílá opět vedle branky., podobně míjí v následující minutě i Pepa Pour. V 27. minutě musí ze hřiště pro zranění Vašek Helm, nahrazuje ho Marek Bína, který po chvíli na hřišti také poprvé útočí na branku hostů, bohužel příliš vysoko. Následně využívají situace hosté, a po naší chybě pronikají před branku. To jim ale nevychází. A je zde 35. minuta, a ve vzniklé skrumáži před brankou posílá Honza Díl konečně míč tvrdou střelou na přední tyč do sítě hostů. Vedeme tedy 1:0. Náš tlak nekončí, avšak bez správného zakončení. To se mění ve 41. minutě, kdy dává druhý krásný gól Honza Díl. A chvilku na to pak Mirek Štemberk nahrává Pepovi Pourovi a ten v poslední minutě 1. půle zvyšuje na 3:0. Jdeme do kabiny s dobrým výsledkem.
Hned ve 48. minutě zvyšuje na 4:0 jistou střelou Marek Bína. Snažíme se vytvářet akce. To se daří ale bez branek. V 54. minutě střídáme, a to ve velkém, odchází Pavel Patka, Pepa Pour a Mirek Štemberk, nastupují Martin Ráček, Tomáš Hartman a Ondra Šedý. Následuje série několika našich rohů, tyto příležitosti bohužel nevyužíváme. Naopak v 63. minutě chybujeme v našem středu a hosté ohrožují naši branku. Snažíme se kombinovat, ale pomalu naše hra jakoby uvadala, čehož využívají liberečtí a v 70. minutě dává gól kapitán Roman Gschwentner, stav je 4:1. Po rozehrávce rychle útočíme, ale pomezní sudí mává ofsajdové postavení. Následuje řada našich střel, k naší lítosti kolem brankové konstrukce hostů. Většinou pálí Kuba Daněk, který je stále plný energie. V 83. minutě střídáme Honzu Díla s křečemi, kterého nahrazuje Matěj Hrnčíř na trochu pro něj netradičním postu. V 85. minutě pak po našem dalším rohu míjí Karel Vrabec branku hostí. A následně málem dává hlavou branku střídají Matěj Hrnčíř. Zápas končí tedy 4:1.
Dnešní zápas byl dynamický, plný našich akcí, které ale nebyly vždy dotažené do brankového zakončení. Nováček přijel hrát fotbal, dobře bránil a několik našich chyb uměl využít k rychlému přečíslení, které jednou potrestal zbytečnou brankou. Z hlediska statistiky jsme kopali 16 rohů, avšak bez využití. Uznání dnes patří Honzovi Dílovi, který opět dal pro tým důležité branky a vrací se tam, kam patří - do základu a do formy. Další zápas, který se odehraje v neděli 1.10. od 10.30 ve Skalici u České Lípy. Skalici máme po posledním debaklu na jejich hřišti, co vracet!

Odjezd autobusu bude 7.45 z Pěnčína, v 8.00 z Jablonce nad Nisou od JYSKu a 8.15 nabíráme liberecké na benzince PRIM.