14. 05. 2023

Pěnčín doma jasně přehrál Frýdlant

FC Pěnčín - FK Slovan Frýdlant 3:1 (1:1)

Branky: Pelta, Ryml, Bína

Sestava: Jerasov - Heinrich, Skuhravý (Ryml), Vrabec, Hrnčíř - Štemberk, Pour, Bína, Vébr (Hartman) - Pelta, Havel (Plechatý)

Pěnčín doma získal důležité 3 body!

Domácí lehce otřesení vypadnutím z poháru vstoupili do utkání aktivně, avšak fatální chyba brankáře Jerasova, kterému vypadl míč z ruky k hostujícímu útočníkovi, znamenala vedení hostů. Hosté se ještě více zatáhli a Pěnčín předváděl opravdu drtivý tlak do frýdlantské obrany. Vápnem létaly centry, střelba ze střední vzdálenosti, nespočet rohů, ale branka ne a ne přijít. Hosté hrozili z brejků či standartek. Po odraženém míči se k balonu dostal Pelta a krásnou střelou zpoza vápna nedal brankáři šanci a vyrovnal na 1:1. Pěnčín se trochu uklidnil, přesto pokračoval ve vytrvalém tlaku. Největší šanci měl Vébr, který na malém vápně netrefil prázdnou branku. Poločas. V půli trenér motivoval hráče k další aktivitě s tím, že branky přijdou. Do práce odjel Skuhravý a vystřídal ho Ryml. Hned z kraje poločasu nastřelil tyč Vrabec. Tlak pokračoval. Po centru zleva a vrácení Pelty byl faulován Pour na hraně vápna. K rozehraní si stoupli Vrabec a Ryml. Druhý jmenovaný vystřelil na brankářovu stranu po zemi a to znamenalo naše vedení 2:1. Na 3:1 po odraženém míči zvýšil Bína s pomocí teče hostů. Hosté v druhé půli neměli nic a tři body tak zaslouženě zůstaly v Pěnčíně!

Příští utkání jedeme do Višňové. Pojeďte s námi. Bus pojede ve 14:30 z Pěnčína a v 14:45 bude zastávka u Kauflandu v Jablonci!