23. 04. 2023

Pěnčín v druhé půli vytěžil 3 body ze Stráže

‼️ FK Stráž pod Ralskem - FC Pěnčín 0:2 (0:0) ‼️

Branky: Vrabec, Štemberk z pk.

Sestava: Jerasov - Hrnčíř, Patka, Vrabec, Ráček - Vébr (Hartman), Bína, Šedý, Pour (Ryml), Štemberk - Plechatý (Heinrich)

Pěnčín v druhé půli vytěžil 3 body ze Stráže! 💚⚽️

Krásné sobotní, takřka letní počasí přilákalo na místní útulný stadionek 150 diváků. Do základní sestavy Pěnčína se vrátil Bína, který se minulý týden dostal do nominace reprezentačního týmu ČR ve futsale a plnil si tak reprezentační povinnosti v kvalifikačním dvojutkání s Litvou a na hrotu nastoupil při absenci Pelty a Havla Lukáš Plechatý. Od začátku do konce měl zápas stejný ráz. Obě mužstva nehrála žádný velký technický fotbal. O to víc to hráči doháněli v osobních soubojích a nasazení. Nicméně to byli fotbalisté Pěnčína, kteří se v prvním poločase dostali do dvou solidních příležitostí, ale Vébr ani Vrabec ve svých šancích neuspěli. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas začal v režii Pěnčína, který si začal vytvářet místy až enormní tlak, jak ze standardních situací, tak ze hry. Vše ale bez gólového efektu. Trenér Šafář sáhl do sestavy. Plechatého vystřídal Heinrich a za Vébra přišel Hartman, oba dva hráči hru oživili. Když už se zdálo, že tlak Pěnčína domácí ustojí, zápas začal směřovat k remíze. V 73. minutě vzal vše na sebe Karel Vrabec, který z pozice stopera vyvezl míč z poloviny hřiště, obešel dva protihráče a z dvaceti metrů vypálil svoji slabší nohou krásnou střelou za tyč Pěnčínu všechny 3 body. Byla to první střela na bránu, která prošla za záda gólmanovi domácích, který podal v zápase výborný výkon. Třešničku na dortu přidal ve vyhecovaném a soubojovém zápase v 88. minutě kapitán Štemberk. Po krásném křižném pasu Hrnčíře (který podal v zápase výkon hodný vyšších soutěží) využil svoji rychlost, dostal se do vápna, kde byl faulován brankářem. Penalta! Mirek Štemberk vzal pokutový na sebe navzdory pravidlu, že by penaltu neměl kopat faulovaný hráč a přesto, že gólman vystihl směr, neměl šanci střelu k tyči chytit. 2:0 a Pěnčín se mohl radovat. Pochvalu zaslouží celý tým za nasazení a bojovnost, domácí se nedostali za celý zápas ani k jedné střele na branku Pěnčína a tak si favorit zápasu připsal další 3 body do tabulky. Velkým pozitivem je také přítomnost Jana Díla na lavičce, který je zpátky v lehkém tréninku a před zápasem a v poločase při rozcvičení rozdával opět radost. Věříme v jeho brzký návrat do sestavy. Příští zápas sehrajeme konečně na domácím hřišti v Pěnčíne od 14:15 proti Skalici, které máme co vracet. DORAŽTE budeme se na vás těšit. 🤩💚⚽️