15. 03. 2023

Pěnčín postoupil do dalšího kola poháru!

FC Pěnčín - Sokol Plavy 5:0 (3:0)

Branky: Hrnčíř, Pour, Havel, Pelta, Tokár

Sestava: Yerasov - Hrnčíř (Heinrich), Patka, Vrabec, Pácalt - Štemberk (Novák), Pour, Bína, Ráček (Tokár) - Pelta, Havel (Plechatý)


Sobotní odložené utkání se sehrálo ve středu od 18:45 na UMT Mozartova. Plavy k utkání přistoupily jinak než Smržovka, hráli více odzadu a v bloku. Pěnčín zvítězil 5:0 a postoupil.

Pěnčín od začátku do konce byl na míči a tlačil se do branky. První branku vstřelil Hrnčíř hezkou střelou ze střední vzdálenosti. Druhou branku vstřelil po průnikovce Pelty Pour pěknou střelou na zadní tyč. Třetí branku vstřelil z rohu Havel. Paradoxně Havel mohl vsítit v první půli hattrick, ale proměnil až nejtěžší šanci. V poločase nastoupil do útoku novic Plechatý. V druhé půli tempo lehce opadlo, ale i tak měl Pěnčín šance. Čtvrtou branku vstřelil Pelta střelou na zadní tyč. Pátou branku vstřelil krásnou střelou do šibenice Tokár po ukázkovém centru kapitána týmu Petra Heinricha, který nastoupil po půl roce do utkání a předvedl náběh ala Kyle Walker z Manchesteru city. Návrat jak má vypadát. Ať zdraví vydrží!!!

Děkujeme všem fanouškům. Příští kolo poháru sehrajeme na UMT Desná proti FK Velké Hamry. Čas se ještě upřesní.