23. 10. 2023

Pěnčín doma nasázel Višňové pět branek

Mistrovské utkání krajského přeboru

FC Pěnčín : TJ Jiskra Višňová

5:0 (3:0)

sobota 21. října 2023 14.15

Rozhodčí: Marek, Troják, Kořínek

Delegát: Houška

Domácí: Zoul, Heinrich (K) (Ráček), Hrnčíř, Patka, Vrabec, Maryško, Helm (Pelta), Bína, Pour (Díl), Daněk (Ryml), Štemberk (Hartman)

Hosté: Linke, Kepr, Mazánek (K), Malinský, Sirůček, Švadlenka (Černohorský), Pikous, Bláha (Beran), Zita, Kaniok (Machek), Žežulka (Zimák)

Trenér: Milan Melka

Branky: Hel (21.), Bína (30.), Vrabec (41. a 49.), Daněk (47.)

Tresty: ŽK Štemberk (45.)Vítejte u nás na Pěnčíně. Na konci minulého reportu jsme vás zvali i přes nepřízeň počasí a ejhle, máme nádherné slunečné odpoledne, kdy vítáme na našem pažitu tým TJ Jiskra Višňová. Před rokem jsme ji doma porazili jen těsně 1:0. Doufejme v lepší výsledek. Nastupujeme řekněme v klasické sestavě. Rozhodčí zahajuje a jdeme do boje. A již v 1. minutě je zde první zkouška připravenosti hostujícího brankáře, který míč chytá. Následuje další akce před jeho brankou, kdy Mirek Štemberk a nahrává Marku Bínovi, ten si zpracovává přihrávku a vrací ji zpět Mirkovi, bohužel střela nevychází. Chvilku na to vhazuje aut skoro z od rohového praporku kapitán Petr Heinrich, balón má teď Pepa Pour, avšak míjí. Ve 4. minutě se dostává do akce Marek Bína, jeho trefu odráží brankář Višňové, míč trefuje Matěj Hrnčíř, ale gólman hostů opět odráží. V 6. minutě Višňováci obrací, rychle pronikají do našeho území, ale Martin Zoul s přehledem chytá míč. V krátké sekvenci pak opět ohrožuje branku hostí opět Pepa Pour. V 9. minutě zrychluje hru Vašek Helm, je však ubráněn, ale máme z toho náš první rohový kop, který kope Honza Maryško. Míč letí k Marku Bínovi, pak k Pavlu Patkovi, ale nevychází nám to se trefit. Hosté obracejí hru, ale jen na chvíli. Ve 13. minutě je faulován Matěj Hrnčíř a je z toho standardka. Brankář hostů je ale ve výborné formě a naše míče odráží. V 21. minutě hru po lajně rozehrává Vašek Helm, posouvá míč na Kubu Daňka, kterýsi míč zpracovává ve středu pole, nahrává zpět Vaškovi a ten již jistě míří do branky. Otevírá tak skóre – 1:0. V 24. minutě vhazuje aut Petr Heinrich, Mirek Štemberk hlavičkuje, ale není komu. Hra je vyhecovaná na obou stranách, možná až zbytečně moc. Ve 30. minutě skvěle nachází Matěj Hrnčíř Marka Bínu před brankou a ten svojí střelou zvyšuje na 2:0. Následuje dalších několik nezakončených pokusů o další zvýšení skóre. V 39. minutě zkouší Karel Vrabec svojí dalekonosnou střelu, ale brankář Višňové opět vyráží. Následuje náš roh, který kope Marek Bína přesnou střelou před branku, a tu již hlavičkuje Karel Vrabec a je zvyšuje na 3:0. Dokonce poločasu chybí pár minut, spíše šetříme síly a kontrolujeme hru. Úplně na konci první půle dostává žlutou kartu Mirek Štemberk. Konec poločasu 3:0.

S dobrým výsledkem začínáme druhý poločas, do kterého soupeř provedl trojí střídání. A to hned zostra a na ve 47. minutě se prosazuje Kuba Daněk a zvyšuje na 4:0. A dvě minuty na to je Kuba u další povedené akce, když nahrává Karlu Vrabcovi a ten upravuje na 5:0. Za tohoto příznivého stavu si dovolujeme v 50. minutě také trojí střídání, odchází Petr Heinrich, Vašek Helm a Mirek Štemberk a do hry nastupují Martin Ráček, Adam Pelta a Tomáš Hartman. Poslední jmenovaný pak v 52. minutě nahrává Marku Bínovi, který střelu ale posílá vedle braky. Hru si spíše hlídáme, hrajeme na polovině hostů, avšak útočení spíše upadá. V 62. minutě střílí Tomáš Ryml, který chvíli před tím nahradil Kubu Daňka, ale jeho rána je zblokována. Hra je klidnější, i když se trochu hledáme. Využíváme naši poslední možnost střídání, odchází Pepa Pour, nastupuje Honza Díl. Další šanci má hned po tomto vystřídání Adam Pelta, ten bohužel střílí přímo gólmanovi do náruče. V 73. minutě nevyužívá jasnou šanci Honza Maryško. Následující minuty jsou spíše o držení míče než o útocích. Naše hra se zhoršuje. V 84. minutě se pokoušíme využít standardky, ale Karel vrabec posílá míč pouze do náruče gólmana Višňové. V 88. minutě pak Martin Zoul nechytá bezpečně míč, který je stále ve hře. Naštěstí se hra rychle přesouvá na druhou půli. A je tu konec zápasu s výsledkem 5:0.

Viděli jsem velmi zajímavé utkání, kdy jsme hráli s důrazností, silou a rychlostí. První půle přinesla mnoho šancí, z nichž jsme využili „pouze“ tři. Ale ani soupeř se nevzdával a bojoval, jejich brankář Libor Linke měl hodně práce. V druhé půli po prostřídání, ale naše hra ztratila na eleganci a důslednosti. Tady je co napravovat. Velké uznání patří autorovi 4. branky Kubovi Daňkovi, který byl velmi aktivní a výrazně tvořil hru. Samozřejmě musíme pochválit také Karla Vrabce za dvě branky a Vaška Helma s Márou Bínou za jejich gólové akce. Příští utkání hrajeme venku s týmem Velké Hamry B. To bude další důležité utkání. Vloni na podzim jsme tam dostali 5:2. Určitě nás dojeďte povzbudit na toto derby v sobotu 28. 10. od 10.15 ve Velkých Hamrech.