16. 10. 2023

Pěnčín doma porazil Sedmihorky rozdílem 4 branek

Mistrovské utkání krajského přeboru
FC Pěnčín : FK Sedmihorky
4:0
sobota 7. října 2023 14.15
Rozhodčí: Paulus, Vrabec, Chládek
Delegát: Fischer
Domácí: Zoul, Heinrich (K), Hrnčíř, Patka, Díl (Hartman), Maryško, Pelta (Ráček), Vrabec, Pour (Ryml), Daněk, Štemberk (Helm)
Trenér: Emil Šafář
Hosté: Špína Martin, Tvrdý, Reichl, Štěpnička (Holý), Ložek (Macháček). Špína Marcel, Urbánek, Žabokrtský (Hranec), Körber. Poledne, Randák (Opluštil)
Trenér: Pavel Šafář
Branky: Ráček (46.), Štemberk (50.), Díl (54.), Helm (85.)
Tresty: ŽK Štěpnička (40.), Heinrich (66.)
Dnes se na hřišti setkávají dva trenéři Šafářové. Naposledy jsme přivítali tým FK Sedmihorky z nádherného Českého Ráje na Pěnčíně 10. září 2022, kdy jsme zvítězili 6:2, odvetné utkání na Bílou sobotu 8. dubna t.r. v loňské sezóně skončilo na umělce v Turnově remízou 0:0. Je tedy na co navazovat. Do utkání opět nastupujeme s odhodláním s touhou po vítězství a k tomu ještě v nových černo-zelených dresech. Hned ve třetí minutě nahrává Honza Maryško Mirku Štemberkovi, který ale branku míjí. Podobně i minutu na to po našem prvním rohu se kop na branku hostů nedaří. Hosté neváhají, rozehrávají a míří před naši branku, obrana je ale nepouští. V 7. minutě Adam Pelta hlavičkou posílá míč Mírovi Štemberkovi, avšak opět se netrefuje správným směrem. Nechodíme naplno do soubojů, což nám komplikuje hru a zbytečně ztrácíme míče. Náš tlak nekončí, jen se nedaří zakončit. Šancí je opravdu dost. Ale i Sedmihorky bojují, tvoří akce a útočí. V 16. minutě jejich průnik před naši branku naštěstí maří Pavel Patka. V 22. minutě krásnou dlouhou střelou nahrává Karel Vrabec, ale Pepovi Pourovi nevyšel krok a gólman hostů odkopává míč. Hosté trestají naše chyby v rozehrávkách několika rychlými brejky. Naše velká šance přichází v 31. minutě, kdy Honza Díl nahrává Adamu Peltovi, který hlavičkuje, avšak nedává. Čekání na první gól je dlouhé. V následujících minutách máme další čtyři tutovky, které neproměňujeme. A první poločas končí bez branek.
Do druhého poločasu vstupujeme s jasnými pokyny trenéra. Zároveň střídáme Adama Peltu, kterého nahrazuje Martin Řáček. Ten využívá přihrávky Kuby Daňka a jasnou střelou otevírá skóre. Vedeme 1:0. Hra po tomto gólu ožívá. A za 4 minuty na to opět Kuba Daněk nahrává, tentokráte Mirku Štemberkovi, který míří přesně a utkání je již 2:0. A opět 4 minuty na tuto branku zakládá akci kapitán Petr Heinrich, který posílá míč Honzovi Maryškovi. Ten nachází Honzu Díla, který napřahuje svoji levačku a je to již 3:0. Super, kluci. Minutu na to pak autor zatím poslední branky nahrává Pepovi Pourovi, který míří opravdu jen těsně nad branku. Ten pak střídá v 61. minutě a do hry přichází Tomáš Ryml. V 65. minutě pak po standardce hostů zasahuje Martin Zoul a jejich střelu chytá. Hra je nyní trochu zpomalená, jakoby nám branky již stačily. V 72. minutě opět střídáme, kdy hřiště opouští Honza Díl a přichází Tomáš Hartman a pár minut na to střídáme ještě Mirka Štemberka, který je nahrazen Vaškem Helmem. Oba týmy se snaží, presují. Hra má nyní spád. V 82. minutě má velkou šanci Vašek Helm, kterou nevyužívá. Ale hned pár minut na to se mu tu daří a patičkou zvyšuje na 4:0. Do konce utkání máme ještě dvě šance, bohužel se nedaří je využít. Utkání tedy končí jasným vítězstvím 4:0.
Dnešní mistrovský mač měl opět dynamiku a důraznost. Soupeř nás chvílemi dokázal potrápit. Alespoň pak vidíme naše slabiny, na kterých můžeme pak pracovat. Opět nám ale chyběla zakončení, nevyužitých šancí je až zbytečně mnoho. Děkujeme všem našim čtyřem střelcům Martinovi, Mirkovi, Honzovi a Vaškovi.
Příští utkání se odehraje od 15.30 na hřišti v Železném Brodě. Tam jedeme každý po vlastní ose.