SK Skalice u České Lípy : FC Pěnčín 2:5

sobota 1. 10. 2023 10.30

Rozhodčí: Kořínek, Vachek, Blažek

Delegát: Čurda

Domácí: Osmančík, Lakatoš, Lidmila (Stopa), Stejskal, Vacek, Češka, Kliment (Touš), Tschakert (K), Baťka, Konečný, Kopecký

Trenér: Zdeněk Baťka

Hosté: Zoul, Heinrich (K), Hrnčíř, Patka, Díl (Vébr), Ráček (Ryml), Skuhravý, Vrabec, Pour, Štemberk (Helm), Šedý

Trenér: Emil Šafář

Branky: Díl (7.), Baťka (19.), Ráček (22.), Baťka (39.), Díl (65.), Vrabec (70.), PK Díl (80.)

Tresty: ŽK Štemberk (34.), Díl (65.)

Dnes opravdu bezpečně jedeme na hřiště do Skalice, kde jsme v loňském roce obdrželi pět branek. Máme tedy co napravovat. Soupeře známe i z poháru, kde nás letos na jaře vyřadil. Do utkání obě mužstva nastupují s vervou, nadšením a bojovností nic nedat zadarmo. To je poznat od samotného začátku. My si tvoříme první šanci již v 2. minutě, kdy kapitán Petr Heinrich vhazuje aut, balón se dostává až k Pepovi Pourovi, bohužel nezpracoval dobře. Hru ale Skalice otáčí, a pokouší se o průnik. Naštěstí bezvýsledně. Toho využíváme, Ondra Šedý ze středu hřiště nahrává Honzovi Dílovi, který nachází Petra Heinricha, jenž brankovou konstrukci přestřeluje. V 7. minutě je faulován Mirek Štemberk, ke standardce se staví Honza Díl, vykopává a míč končí v brance hostů. Vedeme 1:0. Náš tlak neustává, máme několik vyložených tutovek hosté, ale hrají důrazně, trestají každou naši chybu. To poznáváme v 19. minutě, kdy po naší hrubé chybě Skaličtí získávají míč a Zdeněk Baťka jr. srovnává na 1:1. Nevzdáváme nic, bojujeme dál. A to se nám vyplácí, a v 22. minutě uniká po lajně Honza Díl a posílá míč před branku a Martin Ráček upravuje na 2:1 pro nás. Domácí ale hrají dynamicky, chtějí uspět, Martin Zoul několikrát úspěšně zasahuje. To se jim daří v 39. minutě, kdy jim odevzdáváme míč a Baťka jr. srovnává na 2:2. A hned v následující minutě domácí opět střílejí, naštěstí Martinu Zoulovi do náruče. Poločas remíza 2:2. Je co zlepšovat.

V poločase střídáme gólového Martina Ráčka, nahrazuje jej Tomáš Ryml. Jdeme dál, musíme zabrat. Došlo k rotaci sestavy, kdy kapitán Heinrich se vrátil z útoku na pravého beka, nahoru se vysunul Štemberk a na pravou zálohu Hrnčíř. Tvoříme si příležitosti. Hrajeme více v klidu. Avšak soupeř také nezahálí a v 54. minutě prověřuje postřeh našeho gólmana. Následuje spíše překopávaná a hlavičkovaná. V 58. minutě útočíme, skalický brankář musí daleko od branky, ale této příležitosti Pepa Pour nevyužívá. Škoda a naše chyba. V 60. minutě Ondra Šedý nedává hlavou. Hra začíná být trochu hektická, obě mužstva chtějí vyhrát. A je to tu. 64. minuta a po hlavičce Matěje Hrnčíře míč zpracovává Honza Díl a svojí božskou levačkou posílá míč do branky domácích – 2:3. A hrajeme dál. V 70. minutě pak Honza Díl kope další naši standardku, krásný míč nachází Karel Vrabec a hlavou mění skóre na 2:4. Na některých domácích je patrná již únava. Další šance je o chvíli později, kdy po našem rohu míč končí na hlavě Matěje Hrnčíře, který ale branku míjí. V 76. minutě posílá svoji střelu brankáři do náruče Pepa Pour. Stane se. Presujeme, v 79. je faulován Mirek Štemberk a je z toho pokutový kop pro nás. Toho se ujímá Honza Díl a bezpečně proměňuje. Stav utkání 2:5. V 84. minutě střídáme našeho nového Ronalda a nastupuje po dlouhé zdravotní pauze bývalý Ronaldo Matěj Vébr. Snad se kluci ještě potkají na hřišti a vytvoří na trenéra tlak. Nepolevujeme dále v tlaku. Ale pomalu se blíží konec. V 88. minutě trochu takticky střídáme Míru Štemberka, kterého nahrazuje lehce zraněný Vašek Helm. Rozhodčí ale nenastavuje a hra v podstatě hned končí pro nás krásným vítezstvím.

Utkání bylo opravdu fotbalové, obě mužstva měla šance, chyby byly trestány na obou stranách. Bojovalo se. Diváci viděli dynamický, útočný zápas, hrálo se nahoru dolu. Někdy zbytečně hekticky. A možná až překvapivě s minimem karet, domácí dokonce bez karetních trestů. Velké uznání dnes patří hattrickovému Honzovi Dílovi. Ale nejen jemu. Celý tým byl skvělý. Hoši, děkujem.

Další utkání hrajeme doma v sobotu 7. října se Sedmihorkami. Zveme všechny fandy našeho fotbalu k nám na Pěnčín. Výkop ve 14.15.